-
5.11.2024 09:34
Člověk není číslo v tabulce, vadí na důchodové reformě Juchelkovi. „Trh práce se mění,“ míní Jurečka
Máte přesto jistotu, že se tohoto věku většina lidí dožije v dobrém zdraví tak, aby mohla ještě naplno v 66 letech pracovat?Jurečka: Musíme se na to dívat optikou toho, jak se proměňuje celý trh práce. To, čím procházeli v pracovních podmínkách naši dědové nebo naši rodiče – a teď mluvím jako čtyřicátník – se výrazně proměňuje, a to v náročnosti dané konkrétní profese v čase.
-
13.3.2016 19:45
Leo Pavlát: Jak se o Mojžíšovi v Bibli nepíše
„Dožij se sto dvaceti.“ Byl by to vskutku požehnaný věk. Právě takový, jakého se podle Bible dožil prorok Mojžíš. Kde je pochován, není známo. Jak vysvětlují moudří Izraele, je to proto, aby se jeho hrob nestal místem kultu. Co ve svém volném čase dělá Extra třída? Co se mohou Moskvané dozvědět na nové výstavě o Osvětimi? Celý pořad Šalom alejchem si kdykoli poslechněte v našem audioarchivu.
-
3.9.2020 10:00
Chcete hada? Pořiďte si atraktivní korálovku. Ale pozor, je to na dlouho
Ale pozor, korálovka se může se dožít okolo dvaceti až třiceti let! Jsou dokonce hadi, kteří se dožijí čtyřiceti až padesáti let. Může to být starost na celý lidský život. Přitom děti péče o hady většinou omrzí po půl roce. I na to je třeba myslet. Had není hračka, která by se mohla vyhodit.Vyndejte občas korálovku z teráriaKorálovka je sice škrtič, ale tzv. pochovat si ji můžete.
-
18.6.2019 11:08
Činčily přišly z pouští, proto nesnášejí vysokou vlhkost
V průměru žijí osm roků, výjimečně se dožijí i dvaceti let. „Znám dokonce jednoho rekordmana, který to dotáhl až na šestadvacet let,“ chlubí se chovatelka Anna Gumuláková.Velká klec a hodně policPro chov doma je nejlepší drátěná klec s hlubokým dnem umístěná na podlaze. Činčily ocení, když jim bydlení obohatíte o dřevěný domeček, poličky i závěsný pelíšek.
-
18.4.2011 09:10
Bulharský venkov vymírá
„Ani náhodou bych tady nechtěl žít, tady není život, tady se nedá normálně žít,“ říká.Ruska Dimitrova se tomu nediví. „Proč by tady lidé zůstávali?“ ptá se. „Ve městě můžou dát dětem vzdělání, ve městě je práce, je to lepší životní perspektiva.“Paní Dimitrova už žádnou životní perspektivu nehledá. Sama se rozhodla, že v Odrinci dožije. Narodila se tu a má k tomuhle místu vztah.
-
1.10.2011 10:06
Moje generace všechno pokazila, říká sir Nicholas Winton
Zachraňoval jsem jejich život, nikoli duši Na současném Západě není mnoho lidí, kteří se dožijí slavnostního odhalení vlastní sochy. Sir Nicholas patří do této kategorie. Jedna taková socha je na prvním nástupišti hlavního nádraží v Praze, odkud byly v létě roku 1939 vypravovány vlakové soupravy s Wintonovými dětmi.
-
8.8.2012 17:06
Robert Fremr, soudce Mezinárodního trestního soudu v Haagu
Robert FREMR, budoucí soudce Mezinárodního trestního soudu v Haagu, soudce Nejvyššího soudu České republiky: Je to určitě jedna možná ne diskvalifikace, ale jedna ze slabin toho soudu a já právě možná trošku idealisticky a naivně doufám, jsem si právě říkal, že můj mandát by měl končit v roce 2021, že se doufám dožiju toho, že některý z těchto států, oni tam vlastně, v této chvíli je tam 121 států,
-
23.11.2017 17:00
Jan Roth o Huntingtonově chorobě: Pacienti umírají v nezadržitelném marasmu
Když nemoc začne mezi 35 až 50 lety, tak za 10 až 15 let jsou na tom lidé už velmi špatně, i když jsou i tací, kteří se dožijí i dvaceti let s tou chorobou. Je ovšem potřeba rozlišovat, kdy hovoříme o životě a kdy o živoření,“ popisuje Jan Roth.Tragickou stránkou nemoci je skutečnost, že je dle statistik dědičná v 50 procentech případů.
-
22.2.2024 20:00
59. schůzka: Autor č. 1
Hned po svém návratu se stal kanovníkem pražské kapituly, to svědčí o tom, že tu jeho otec už musel mít nějaké postavení.Život zasvěcený studiímVyššího kněžského svěcení se mu ale dostalo až ve čtyřiapadesáti. Dával si zkrátka ve všem na čas. Jako by tušil, že se dožije oproti svým současníkům dvojnásobného věku.
-
29.10.2021 20:00
697. schůzka: „Byl to velmi krásný muž, kdyby nebyl ošklivý“
Po osmnácti letech, během kterých projížděl křížem krážem celou Evropu, přichází z jeho rodiště zpráva, že dostal amnestii.Vrací se do Benátek, ale není to zadarmo, musel se stát vládním konfidentem, nicméně se už zdálo, že stárnoucí dobrodruh zde dožije svůj život vcelku poklidným udáváním svých neloajálních bližních.